Blog » Ankara Göz Doktoru
Ankara Göz Doktoru
Ankara göz doktoru Hilmi Çuhadaroğlu, uzun yıllar gerçekleştirdiği araştırma ve klinik çalışmaların ışığında, hastalarının ihtiyacı olan tedavileri sunmaktadır. Ankara göz doktoru olarak başladığı hizmet hayatını halen Ankara Tunalı mevkiinde devam ettirmektedir. Göz sağlığının ciddiye alınması ve düzenli kontrollerin gerçekleştirilmesi gerektiğini özellikle belirten Ankara göz doktoru Sayın Çuhadaroğlu, her belirtinin eğer dikkate alınmaz ise ciddi rahatsızlıklara neden olabileceğini de anlatmaktadır.
Gözler hem yapısal olarak hem de işlevi olarak vücudumuzun en önemli duyu organlarımızdandır. Göz sağlığı, günümüzde hala yeterli ölçüde önemsenmemektedir. Göz hastalıklarının sebepleri birçok farklı durumdan ortaya çıkabilmektedir. Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan hastalıklar çoğu zaman gözleri de etkilemektedir. Bu sebeple mevcut göz rahatsızlıklarının belirlenebilmesi ve doğru bir tedavinin uygulanabilmesi için, göz muayenesinin düzenli hale getirilmesi önemlidir. Göz hastalıkları genetik ve sonradan olmak üzere iki grupta incelenebilmektedir.
Göz doktoru, tıp fakültesinde aldığı eğitim üzerine 5 yıllık uzmanlık eğitimi alarak göz sağlığı üzerine hizmet sunan kişidir. Göz ve göz çevresi hakkında her hastalığı inceleyen göz doktoru, yine göz doktorluğu adı altında farklı uzmanlıklar konusunda ilerleyebilmektedir. Ankara göz doktoru Hilmi Çuhadaroğlu, göz hastalıkları ve göz cerrahisi alanlarında uzun yıllar aldığı eğitim sonucunda Ankara’da hizmetini sunmaktadır. Ankara’da göz doktoru olarak göreve başlamadan önce A.B.D. Massachusetts TUFS Üniversitesi Göz Kliniği ve Harvard Üniversitesi Göz kliniğinde çalışmalarda bulunmuştur. Ankara’nın sayılı göz doktorlarından olan Sayın Çuhadaroğlu, katarakt cerrahisinden yüksek göz numaralarının lazer ile tedavisine kadar birçok alanda başarılı operasyonlar gerçekleştirmiştir. Halen Ankara’da göz doktoru olarak özel kliniğinde hizmet veren sayın Çuhadaroğlu, ayrıca katıldığı özel davetler ve seminerler ile de tecrübe ve bilgilerini genç göz doktorları ve adayları ile paylaşmaktadır. 
Ankara’nın sayılı göz doktorlarından olan Hilmi Çuhadaroğlu, kliniğinde her yaş grubuna ait göz muayenesi yapmaktadır. Bebeklerde göz muayenesi için ailelerin daha temkinli hareket etmelerini belirtmektedir. 
Gözlerde oluşan herhangi bir rahatsızlık durumunda, göz doktoruna kontrole gidilmesi çok önemlidir. Özellikle yoğun tempo ile ofiste çalışan bireylerin bu tür durumları ertelememesi gerekmektedir.
Düzenli olarak gerçekleştirilen göz muayenesi, ilerleyebilecek ciddi rahatsızlıkların kontrol altına alınmasını sağlamaktadır. Bu sebeple sağlıklı gözler için düzenli göz doktoru ziyaretinizi unutmayınız.
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Soru Sor
1 / 6