Hakkımızda
Hakkımızda

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 1984 yılı mezunuyum. 1991 yılında aynı üniversitenin Göz Kliniği’nden ihtisasımı aldım.  TÜBİTAK bursu kazanarak 1990-1991 yılları arası Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts Eyaletinde bulunan TUFTS ve Harvard Üniversitelerinde katarakt, göz tansiyonu, göz siniri analizi konularında ve ayrıca miyopi, hipermetropi, astigmatizma, laser tedavileri ve ameliyatları konusunda çalışmalarda bulundum.
 
1992 yılından beri Tunalı Hilmi Caddesi 96/10 adresindeki muayenehanemde özel hastalarımı görmekteyim. Ankara’nın hemen tüm hastane ve kliniklerinde ameliyat ve laser tedavileri yapmaktayım.
 
1991 yılında katarakt ameliyatlarında güncel tedavi yöntemi olan FAKO cerrahisini Türkiye’de başlatan birkaç hekimden biriyim. Bugüne kadar yaklaşık 25.000 den fazla göz ameliyatı gerçekleştirdim. 
 
On yıl kadar önce Türkiye’de göz tansiyonu tedavisinde Endoskopik Silier Proses (ECP) laser tedavisini başlattım ve seçilmiş vakalarda hala başarı ile devam ettirmekteyim. Ağırlıklı olarak katarakt, göz tansiyonu, şaşılık, laser ve yüksek numaraların cerrahi olarak düzeltilmesi konusunda çalışmaktayım.
 
Kıbrıs'ta bir özel hastanenin göz hekiminin davetiyle ayda bir giderek birkaç yıl boyunca ameliyatlarını yaptım, oradaki göz hekimine güncel katarakt ameliyatı yöntemlerini öğrettim.
 
2000-2007 yılları arasında Özel 29 Mayıs hastanesi göz kliniğinin ameliyatlarını yaptım ve oradaki göz hekimine güncel katarakt ameliyatı tekniklerini öğrettim.
 
2017 yılında Azerbaycan Bakü'ye davetli olarak birkaç ziyaret yaptım, göz doktorlarına göz tedavilerinde son cerrahi gelişmeler konusunda sunumlar yapıp sertifika verdim. Azerbaycan radyo ve medya organlarında göz konusundaki son gelişmeler konusunda bilgilendirici sohbetler yaptım.
 
Özel muayenehane hekimliğimin yanı sıra bugüne kadar Özel Çağ hastanesi, Özel Can hastanesi, Özel Yüzüncü Yıl hastanesi, Özel LİV hastanesi, Özel ARTE hastanelerinin göz klinikleri işletmelerini, konsültan hekimliğini ve ameliyatlarını yaptım. Halen Özel Lokman Hekim Akay Hastanesi'nin konsültan hekimliğini de  yapmaktayım.
 
Çeşitli süreli dergilerde ve gazetelerde göz sağlığı konusunda yazılarım yayınlandı.
 
Bugüne kadar devlet ve özel televizyon radyo kanallarında defalarca canlı yayınlarda göz sağlığı ve cerrahileri konusunda davetli hekim olarak interaktif sohbetlere katıldım.
 
Türk Oftalmoloji Derneği ve American Academy Uluslararası Derneği üyesiyim. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği delegasyonu ve büyükelçiliklerin önerdiği hekimler listesinde yer almaktayım.
 
 
Saygılarımla. 
Dr. Hilmi Çuhadaroğlu

WhatsApp Destek