Göz Doktoru Seçimi ve Göz Muayenesi

Gözler, öğrenme ve algılama yeteneklerinin büyük bir bölümünü sağlayan, vücudumuzda en karmaşık ikinci organdır. İnsan yaşamı boyunca birçok farklı sebepten dolayı göz hastalıklarına maruz kalabilmektedir. Tüm göz hastalıkları göz doktorları tarafından teşhis ve tedavi edilebilmektedir.
Göz doktoru seçimi, göz sağlığı için oldukça önemlidir. Göz doktorları, her şeyden önemlisi ömür boyu sağlıklı görme yetisine sahip olabilmek için gözlerinizi emanet edeceğiniz kişilerdir. Sağlıklı gözlerin ve net bir görüşün anahtarı düzenli göz muayenesinden geçmektedir. Doğumdan itibaren insanların göz muayenesine gitmesi gerekliliktir. Çünkü birçok göz hastalığı genetik nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Göz hastalıkları ya da görme kusurları halk arasında yanlış algılanabilmektedir. Birçok göz hastalığı vücudun herhangi bir bölgesinde neden olan rahatsızlık nedeni ile de ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple genel yargının aksine, göz doktoruna gidebilmek için herhangi bir rahatsızlığı beklememek gerekmektedir. Her rahatsızlıkta olduğu gibi göz hastalıklarında da erken tanı ve tedavi çok önemlidir.
Ankara göz doktoru Hilmi Çuhadaroğlu, profesyonel yaklaşımı ve tecrübesi ile Ankara’nın sayılı göz cerrahlarından biridir. Özel muayenehanesinde hastalarına hizmet veren Sayın Dr. Çuhadaroğlu, göz muayenelerinde çocuk ve yetişkin olmak üzere tüm yaş gruplarını değerlendirmektedir. Göz hastalıkları ve göz sağlığının korunması hakkında hastalarının düzenli muayene olması gerektiğinin önemini vurgulamaktadır. Muayenehanesine gelen hastalara, görme keskinliği, gözlük muayenesi, göz kapaklarının muayenesi, göz kaslarının muayenesi, göz tansiyon ölçümü, biomikroskobik muayene ve göz dibi muayenesi ile kapsamlı genel bir taramadan sonra gerekli tedavilere başlamaktadır.